نینوایان| وارد شوید| ثبت نام کنید

محمد مشفق

تاریخ: 15 تیر 1400
بازدید: 455

محمد مشفق

متولد ۱۳۶۳ ، شهر ملایر

آموزش هنر را با فراگیری خوشنویسی و ساز نی در سال ۷۶ در ملایر اغاز کرد.

در کنار تحصیل به فراگیری موسیقی پرداخت؛ بمدت سه سال در ملایر از محض آقایان قاسم احمدوند و فرامرز سپهری نیا در زمینه نی نوازی بهره برد.

بعداز اتمام تحصیلات دانشگاهی خود در رشته مهندسی عمران برای تکمیل آموخته های خود راهی تهران شد و از کلاس های اساتید مختلف از جمله امیر سیاوشپور ، حسن مکانیکی، حسن ناهید و استاد محمدعلی کیانی نژاد و مرحوم استاد محمدرضا لطفی بهرمند شد.

اما بیشتر آموخته هایش برمبنای تمرینات شخصی و استفاده از آثار خداوندگار نی نوازی استاد فقید حسن کسایی و استاد محمد موسوی بوده که علاقه ایشان به نی نوازی استاد محمد موسوی به حدیست که کلیه آثار استاد را حفظ و در حافظه ثبت و ضبط دارد.

مشفق با تخلص محمدنایی از سال ۸۸ نی سازی و سوخته نگاری روی نی را به صورت تخصی آغاز کرد.

در سال ۹۰ موفق به تاسیس آموزشگاه موسیقی آوای هنر در ملایر گردید.

مشفق در جشنواره های مختلف کشوری ، منطقه ای و استانی موفق به کسب مقام های برگزیده بخش تک نوازی و گروه نوازی گردیده و در اکثر شهرهای کشور برای معرفی هنر خود کنسرت های متعدد اجرا نموده که ازجمله میتوان به شهر های ملایر،همدان،اراک، بوشهر، تهرانف سنندج، کرمانشاه و … اشاره کرد.

ودر سال ۹۶ کتاب آموزش گام بگام نینوازی را بواسطه انتشارات چنگ منتشر کرد.

وی ازسال ۹۰ سرپرست و آهنگساز گروه موسیقی بیداد میباشد و با گروه های مختلف ازجمله شاهو ، شوروم، و.. همکاری های متعدد داشته و بالغ بر ۲۰ اثر مختلف را برای گروه بیداد آهنگسازی و تنظیم نموده و هماکنون در حال ضبط آلبوم خود با نام رویش ، شامل ۱۰ قطعه در ژاندر موسیقی فیوژن برای نی و ارکستر میباشد.

محمد مشفق هم اکنون دارای آخرین مدرک خوشنویسی از انجمن خوشنویسان ایران(فوق ممتاز) میباشد؛ یکی از اعضای ۵ نفره انجمن موسیقی ملایر؛ مدیر و موسس آموزشگاه آوای هنر؛ سرپرست و آهنگساز گروه بیداد؛ سازنده و سوخته کار تخصصی ساز نی با مهر محمد نایی و عضو رسمی صندوق هنرمندان ایران ازجمله فعالیت های ایشان میباشد

وی درکنار نینوازی به اکثر سازهای بادی ازجمله ترومپت، نی انبان، دودوکف سرنا، تار و سه تار نیز تسلط دارد.

نینوایان

دیدگاه‌ها

رضا الف در ۶ دی ۱۴۰۰ گفته:

ایوالله مند خان مشفق باعث افتخار شهر و دیاری و یاران و دوستان
جناب مشفق با تمام هنرمندی خویش ، انسان بسیار متین و خاکی و صمیمی بوده و هرکز دچار غرور و رفتارهای دور از صمیمیت نشدند … برای این دوست هنرمند از خداوند ارزوی بهترینها را دارم

پاسخ

رفتن به بالای صفحه

۰۲۱۲۲۰۲۷۴۶۶
با ما در تماس باشید

تمامی حقوق این سایت متعلق به نینوایان می باشد.
Copyright © 2023 neynavayan.ir