نینوایان| وارد شوید| ثبت نام کنید

علیرضا عباسی

تاریخ: 15 تیر 1400
بازدید: 251

علیرضا عباسی

متاولد ۱۳۵۰ ، شهرستان گلپایگان

اولین سازی که با آن نواختن را آغاز نمود ، ساز فلوت بود که در ۱۲ سالگی در دست گرفت، علاقه او در ساز فلوت و پشتکار مثال زدنی وی باعث شد تا در مقطع تحصیلی خود در نواختن این ساز به مدت سه سال متوالی نفر اول و برگزیده مدارس شهر و استان خود گردد.

سال ۱۳۶۷ به ساز سنتور علاقه مند شد، و این علاقه ، وی را به سمت آموختن ردیف سازی میرزا عبالله در نزد استاد علی دولتیانی کشاند، تا تمام ظرافت ها و زیبایی های این ساز رابیاموزد

سال ۱۳۷۲ شیفته ساز عرفانی”نی” شد و از آن تاریخ تمتام سعی و تلاش خود را در فراگیری ساز نی بکار گرفت تا جایی که بعلت عدم فاصله بین دندان های پیشین خود، از دندانپزشک جهت شکافتن میان دندان خود کمک گرفت و شیار زد.

آقای عباسی نواختن ساز نی را به مدت حدود ۱۰ سال متناوب در نزد استاد رضاپدیدارفریدنی آغاز نمود. سپس در سال ۱۳۸۱ در اصفهان نزد استاد خلیل ملکی رسید و ردیف استاد عبدالله دوامی را نزد ایشان به اتمام رساند.

سال۱۳۹۳ وارد دانشگاه موسیقی در استان مرکزی شد و دوره دوساله موسیقی را در دانشگاه اراک نزد اساتید مطرح با امتیاز ۱۸ طی نمود.

مجددا در دانشگاه موسیقی تهران واحد۱۱ پذیرفته شد و همچنان به کسب فیض از محضر اساتید ادامه میدهد

آقای عباسی در طی این سالها که بصورت جدی و حرفه ای، ساز “نی” را ادامه داده اند، شاگردان زیادی تربیت کرده اند که ازجمله شاگردان وی میتوان به آقای یوسف اصبری (کارشناس موسیقی دانشگاه اصفهان) و آقای سجاد شاهرخی(نفر اول جشنواره موسیقی فجر) و همچنین آقای صادق حیدری(نوازنده سنتور) را اشاره نمود.

آقای عباسی هم اینک در تهران سکنی دارند و به آموزش سازهای سنتور و”نی” به هنرجویان و علاقه مندان به این سازها،مشغول هستند.

نینوایان

دیدگاه‌ها

رفتن به بالای صفحه

۰۲۱۲۲۰۲۷۴۶۶
با ما در تماس باشید

تمامی حقوق این سایت متعلق به نینوایان می باشد.
Copyright © 2023 neynavayan.ir