نینوایان| وارد شوید| ثبت نام کنید

رضا عباسی

تاریخ: 15 تیر 1400
بازدید: 329

استاد رضا عباسی

نوازنده فلوت، نی و پیانو

آهنگساز، تنظیم کننده و مولف موسیقی و از مفاخر استان همدان 

ایشان عضو کانون آهنگسازان و خانه موسیقی ایران و عضو شورای فنی موسیقی و از مفاخر استان همدان هستند.

وی فعالیت هنری خود را از سال ۱۳۷۰ با آهنگسازی برای فیلم، نمایش، انیمیشن و کلیپهای تبلیغاتی آغاز نموده است.

رضا عباسی موسس و سرپرست ارکستر آوای فاخته می باشد که از سال ۱۳۷۶ کنسرتهای متعددی را تاکنون درشهرهای مختلف ایران وخارج از کشور برگزار نموده است.

ایشان آهنگسازی بیش از ۱۰۰ اثر نمایشی و چندین تله تئاتر و تله فیلم تلویزیونی و چندین فیلم مستند را در کارنامه خود دارد. همچنین موسیقی بیش از ۴۰ فیلم کوتاه داستانی و مستند و فیلم سینمایی بلند و نیمه بلند از جمله فیلمهای سینمایی؛ من غلامرضا هستم و نقش ترنج را ساخته اند که در شبکه های مختلف تلویزیونی برون مرزی مانند؛ جام جم، تماشا، آی فیلم وشبکه های ۱، ۲، ۳ و ۴ ایران چندین بارپخش گردیده اند.

ایشان داوری در رشته سرود و موسیقی مدارس و جشنواره های دیگر را به مدت چندین سال عهده دار بوده اند که

هنوز هم این روند ادامه دارد. همچنین وی منتخب دو دوره شرکت و اجرای آثار خویش در جشنواره موسیقی بین المللی موسیقی فجر ایران درسالهای ۸۶ و ۸۸ بوده است و بیش از ۱۰۰ دیپلم افتخار، لوح سپاس و لوح تقدیر در جشنواره های متعدد موسیقی را کسب نموده است.

ایشان با صدا و سیمای همدان در ساخت برنامه های شعر و موسیقی همکاری نموده اند و مقام دوم کشوری در رشته آهنگسازی در سال ۱۳۸۷، ۳ دوره مقام اول موسیقی کودک درجشنواره بین المللی تئاتر کودک و نوجوان را دریافت نموده اند. وی بیش از ۱۲۰ ترانه و تصنیف ایرانی را آهنگسازی کرده و تنظیم و انتشار آلبوم موسیقی با نام یاد رهی با مجوز رسمی از اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران و ثبت آن در کتابخانه ملی ایران را در کارنامه دارد.

ایشان از سال ۱۳۸۰ تا کنون در آموزشگاههای مختلف موسیقی در همدان و تهران به تدریس موسیقی اشتغال دارند و لوح و نشان هنرمند فعال رشته موسیقی چندین دوره در همدان را دریافت نموده اند.

رضا عباسی به عنوان مدرس فلوت و نی با آموزشگاههای مختلفی در استان همدان موسیقی پارت همکاری می نماید.

ایشان از جمله مدرسان بسیار خوش اخلاق و متین موسیقی ایرانی هستند .

نینوایان

دیدگاه‌ها

رفتن به بالای صفحه

۰۲۱۲۲۰۲۷۴۶۶
با ما در تماس باشید

تمامی حقوق این سایت متعلق به نینوایان می باشد.
Copyright © 2023 neynavayan.ir