نینوایان| وارد شوید| ثبت نام کنید

بهزاد فروهری

تاریخ: 15 تیر 1400
بازدید: 210

استاد بهزاد فروهری

مطرب عشق عجب ساز و نوایی دارد

نقش هر نغمه که زد راه به جایی دارد

عالم از ناله عشاق مبادا خالی

که خوش آهنگ و فرح بخش هوایی دارد

یکی از نوازندگان پراحساس و با تکنیک نی، بهزاد فروهری است که توانسته است در موسیقی اصیل ایرانی در کنار دیگر هنرمندان این ساز حضوری درخشان و جایگاهی ممتازی داشته باشد.

به جرأت می توان گفت صدادهی ساز او یکی از گوش نوازترین سونوریته های نی در ایران است. اجرای استاکاتوها ، پاساژها ، واریاسیون و جمله بندی و جواب های زیر و بم و نوآوری در ملودی ها توأم با نوانس و تنوع ریتم و گاه حالت های کروماتیک در ساز وی به زیبایی نواختن او می افزاید و این ویژگی هاست که باعث شده صدای نی او به شیوه هیچکدام از اساتید معاصر نباشد.

ذوق و سلیقه او با آمیختن تکنیکهای ظریف نوازندگی نی منجر به خلق آثاری در موسیقی ایرانی شده که هم مخاطبان جدی موسیقی و هم مخاطبان عام را به خود جذب می کند.در آثار ارائه شده بصورت تکنوازی ازبهزاد فروهری ، ردیفها و گوشه های موسیقی ایرانی با قطعات ضربی ، چهارمضراب و رنگ که از ساخته های خود او می باشد و نیز نغمات موسیقی محلی و فولکلوریک در کنار هم مجموعه متنوعی را ساخته که کام دوستداران موسیقی را بر می آورد.

تبحر بهزاد فروهری دربداهه نوازی و جواب آواز او را در زمره هنرمندان چیره دست موسیقی قرار می دهد که خود باعث خلق آثار ارزشمندی با اساتید برجسته آواز ایرانی شده است.

نینوایان

دیدگاه‌ها

رفتن به بالای صفحه

۰۲۱۲۲۰۲۷۴۶۶
با ما در تماس باشید

تمامی حقوق این سایت متعلق به نینوایان می باشد.
Copyright © 2023 neynavayan.ir